Slovenská asociácia kondičných trénerov

UMB Crossfit indoor game 2017 - 6.12.2017

UMB Crossfit indoor game 2017 - 6.12.2017

SAKT v spolupráci s KTVŠ FF UMB Banská Bystrica usporiadal 6.12.2017 - UMB Crossfit game. Podujatie prebehlo v poriadku, podali sa skvelé výkony. Siedmi ročník sa vydaril, celkovo sa zúčastnilo 12 tímov a teda 67 súťažiacich, ktorí boli povzbudzovaný masou divákov. Súťažilo sa  v 4 kategóriách (výsledková listina). Ďakujeme všetkým zúčastneným a aj spoluorganizátorom z radov študentov (budúcich kondičných trénerov) ktorí sa pomáhali pri rozhodovaní.

Výsledky

 

Pripravili sme pre Vás UMB Crossfit indoor game 2017 súťaž, kde si preveríte svoje možnosti. Bude to 6.12.2017 od 19:00 do 22:00 hod. v hlavnej telocvični T037 KTVŠ FF UMB.

Pravidlá:

  • súťaž štvorčlenných tímov (muži, ženy), ale aj jednotlivcov (pri tímoch sa vyhodnocuje a zaznamenáva aj čas jednotlivca)
  • tím je hodnotený za súčet časov prvých troch členom tímu
  • vyhlásené budú výsledky tímov ako aj najlepších jednotlivcov
  • je potrebné vykonať všetky disciplíny v čo najkratšom čase

Aby ste sa mohli pripravovať tak zatiaľ pracovný zoznam jednotlivých disciplín:

3 x Kolo okolo telocvične 
30x Mŕtvy ťah 20 kg   (ženy 10kg)
20 x Kľuk (hrudník až na zem – crossfit kľuk)
30 x Sed ľah
20 x Výrazový tlak s 20 kg kotúčom (ženy 10kg)
30 x Výskok na lavičku
6 x 20 m nosenie vreca (alebo AQUAHIT)
20 x Burpees (angličák)

 

Čo je to CROSSFIT
Crossfit je tréningový program, ktorý rozvíja všeobecnú telesnú zdatnosť. Od začiatku bolo cieľom crossfitu vytvoriť univerzálny a komplexný program. Program, ktorý pomôže zlepšiť všetky známe fyzické oblasti, a to kardiovaskulárnu/respiračnú vytrvalosť, výdrž/kondíciu, silu, flexibilitu, výbušnosť, rýchlosť, koordináciu, pohyblivosť, presnosť, rovnováhu.
Crossfit sa definuje ako funkčný tréning s vysokou intenzitou, ktorý sa pravidelne mení. Aplikujú sa cvičenia ktoré  vychádzajú z :
• Funkčných pohybov – pohyby, pri ktorých zapájame viac kĺbov a sú v nás geneticky zakódované, napríklad: drepy, mŕtvy ťah, tlaky, tieto pohyby a cviky majú uplatnenie v každodennom živote.   
• Cviky zo vzpierania sú skvelým spôsobom, ako zapojiť do práce celé telo. Robíme ich prístupnými pre všetkých, ktorí majú trpezlivosť a vytrvalosť sa ich učiť. Získate silu, rýchlosť, výbušnosť a mnoho ďalších výhod.   
• Základných cvičení z gymnastiky. Cviky, kde sa pracuje s váhou tela, či už na hrazde alebo na zemi. Okrem iného budujú silu, flexibilitu, obratnosť a vytrvalosť.   
• Intervalový tréning je kľúčom k vytvoreniu kardiovaskulárnej vytrvalosti, bez straty sily, rýchlosti, výbušnosti a bez straty svalovej hmoty. Spája pracovnú a oddychovú časť v meraných intervaloch.   
• Pravidelne sa meniaci tréning: Využívame činky, kettlebelly, vrecia s pieskom, pneumatiky, laná. Čokoľvek, čo nám pomôže zvýšiť náš výkon a udržať tréning zábavný.   
• Jeho intenzita nám pomáha vyprodukovať viac sily. Tak si zefektívnime prácu, lebo ju dokážeme vykonať lepšie a za kratší čas.