Slovenská asociácia kondičných trénerov

UMB Crossfit indoor game 2018 - 4.12.2018

UMB Crossfit indoor game 2018 - 4.12.2018

Pripravili sme pre Vás UMB Crossfit indoor game 2018 súťaž, kde si preveríte svoje možnosti. Bude to 4.12.2018 od 19:00 do 22:00 hod. v hlavnej telocvični T037 KTVŠ FF UMB.

Prezentácia prihlásených pretekárov začne 6.12.2017 od 18:00-18,45 hod pri vstupe na KTVŠ FF UMB. Samotné prihlásenie na súťaž je nutné zrealizovať na nižšie uvedenom webe. Elektronické prihlasovanie končí 3.12.2018 o 23:59 hod. Prihlasovanie priamo na mieste je obmedzené na náhradníkov !!! Preto je potrebné zaregistrovať sa do uvedeného termínu cez uvedený web!!!

PRIHLASOVANIE

Pravidlá:

  • súťaž štvorčlenných tímov (muži, ženy), ale aj jednotlivcov (pri tímoch sa vyhodnocuje a zaznamenáva aj čas jednotlivca)
  • tím je hodnotený za súčet časov prvých troch členom tímu
  • vyhlásené budú výsledky tímov ako aj najlepších jednotlivcov
  • je potrebné vykonať všetky disciplíny v čo najkratšom čase

Aby ste sa mohli pripravovať tak zatiaľ pracovný zoznam jednotlivých disciplín:

3 x Kolo okolo telocvične
30x Mŕtvy ťah 20 kg   (ženy 10kg)
20 x Kľuk (hrudník až na zem – crossfit kľuk)
30 x Sed ľah
20 x Výrazový tlak s 20 kg kotúčom (ženy 10kg)
30 x Výskok na lavičku
6 x 20 m nosenie vreca (alebo AQUAHIT)
20 x Burpees (angličák)

 

Čo je to CROSSFIT
Crossfit je tréningový program, ktorý rozvíja všeobecnú telesnú zdatnosť. Od začiatku bolo cieľom crossfitu vytvoriť univerzálny a komplexný program. Program, ktorý pomôže zlepšiť všetky známe fyzické oblasti, a to kardiovaskulárnu/respiračnú vytrvalosť, výdrž/kondíciu, silu, flexibilitu, výbušnosť, rýchlosť, koordináciu, pohyblivosť, presnosť, rovnováhu.
Crossfit sa definuje ako funkčný tréning s vysokou intenzitou, ktorý sa pravidelne mení. Aplikujú sa cvičenia ktoré  vychádzajú z :
• Funkčných pohybov – pohyby, pri ktorých zapájame viac kĺbov a sú v nás geneticky zakódované, napríklad: drepy, mŕtvy ťah, tlaky, tieto pohyby a cviky majú uplatnenie v každodennom živote.  
• Cviky zo vzpierania sú skvelým spôsobom, ako zapojiť do práce celé telo. Robíme ich prístupnými pre všetkých, ktorí majú trpezlivosť a vytrvalosť sa ich učiť. Získate silu, rýchlosť, výbušnosť a mnoho ďalších výhod.  
• Základných cvičení z gymnastiky. Cviky, kde sa pracuje s váhou tela, či už na hrazde alebo na zemi. Okrem iného budujú silu, flexibilitu, obratnosť a vytrvalosť.  
• Intervalový tréning je kľúčom k vytvoreniu kardiovaskulárnej vytrvalosti, bez straty sily, rýchlosti, výbušnosti a bez straty svalovej hmoty. Spája pracovnú a oddychovú časť v meraných intervaloch.  
• Pravidelne sa meniaci tréning: Využívame činky, kettlebelly, vrecia s pieskom, pneumatiky, laná. Čokoľvek, čo nám pomôže zvýšiť náš výkon a udržať tréning zábavný.  
• Jeho intenzita nám pomáha vyprodukovať viac sily. Tak si zefektívnime prácu, lebo ju dokážeme vykonať lepšie a za kratší čas.